Dominacija Agramovaca na PH za seniore-ke u dvorani!

U sklopu mitinga u Beču, održao se "1.dio" (400m, 800m, 1500m, 3000m) PH za seniore i seniorke u dvorani! Naši atletičari, kući se vraćaju sa sveukupno osvojene 3 zlatne, 1 srebrnom i 2 brončane medalje!

Dvije medalje osvojila je Romana Tea Kirinić! Najsjajniju je osvojila na 800m istrčavši 2:10,53! Nešto kasnije, 400m je trčala 55.63 i osvojila brončanu medalju!

Na 400m nastupale su još Anamarija Petreš, Jelena Brkić i Iva Čutura. Napomenimo kako zbog propozicija plasmani Anamarije i Jelene neće biti uračunati za seniorsko PH (kadeti i kadetkinje nemaju pravo nastupa). Prijava Ive Čuture stigla je nakon prijava stoga se i njezin rezultat (1:06,50) također gleda samo kao dio mitinga. Anamarija je trčala 60.22 i Jelena u cilj je ušla sa 63.27!

Antonija Žalac ponovno je potvrdila svoju dominatnost u domaćoj konkurenciji te joj i ove godine posve zasluženo pripada naslov prvakinje na 1500m! Njezin današnji rezultat iznosi 4:45,22!

Što je Antonija na 1500m, barem jednako je Matea Matošević na 3000m - 9:57,49 rezultat je vrijedan zlatne medalje! Katarina Ivšac trčala je 12:07,72 (također se radi o kadetkinje stoga ostaje bez službenog plasmana za PH).

U muškoj konkurenciji, Goran Grdenić i Juraj Kralj osvojili su srebrno i brončano odličje na 1500m! Goran je trčao 4:07,70, a Juraj 4:26,48!

Na 3000m Bruno Erent prvak je Hrvatske s 9:05,89! Kao i kod kadetkinja, propozicije vrijede i za kadete - Jure Josipović trčao je 9:02,21, a Anton Strmečki-Stakor 9:34,31!

Spomenimo nastup i pobjedu Brune Jednačka rezultatom 6.10 na dalju (kadeti)!

Rezultate mitinga možete pogledati ovdje, a rezultate sa HAS-a klikom na sljedeći link.

Današnji dan bio je otvorenje sezone za naše atletičare i upućujemo pohvale njima i trenerima za vrlo lijep početak! Neka tako i nastave!