Beskrajan dan u Rijeci

Prvi dan vrlo dugačkog pojedinačnog natjecanja za kadete i kadetkinje te mlađe kadetkinje i kadetkinje počeo je u 16h, a završio u 22h, toliko o vremenskom periodu. No posvetimo se puno ljepšim stvarima, a to su 4 zlatne, 3 srebrne i 3 brončane medalje!

Mogli bi smo još i pričati o vremenskim (ne)prilikama koja su se zaista iz minute u minutu mjenjala, ali najbitnije je da spomenemo današnje nastupe naših atletičara, stoga krenimo!

Sjajne hodačice - prvakinja Golobić i viceprvakinja Čičak, srebrna štafeta 4x100m, Rakić trećeplasirana

Po vrlo strogim kriterijima održano je hodanje za kadete, nastupale su Antonela Golobić i Josipa Čičak. No više nego uspješno odgovorile su zahtjevima i postignuti su sjajni rezultati na hodanjima! Imamo kadetsku prvakinju, Antonelu (20:27,24), a imamo i kadetsku viceprvakinju, Josipu (21:26,40)!

Nika Rakić danas je prije svega svojim konstantnim nastupima izborila brončano odilčje na 60m! U kvalifikacijskoj skupini je trčala 8.14 i osvojila 2.mjesto da bi sat-dva kasnije u finalu identičnim vremenom osvojila 3.mjesto!

Na 300m šestoplasirana bila je Jelena Brkić (43.30), dok je osmoplasirana bila Anamarija Petreš (43.99). Identične plasmane ponovile su Katarina Ivšac i Ana Fortuna. Katarina je istrčala 5:00,80 dok je Ana u cilj ušla s 5:05,00. Lara Juriša danas je najdalje na dalju skočila 4.72, rezultat vrijedan 8.mjesta.

Na disku je naša najbolja predstavnica bila Ana Šarić s bačenih 25.20 i osvojenim 4.mjestom! Odmah iza nje je Valentina Slobodić s 24.90 dok je na 8.mjestu bila Antonela Popko s 20.94. Još bolja je Antonela bila na kladivu, bacila je 30.59 i osvojila 4.mjesto, a odmah iza nje slijedi Ana Šarić s 27.54.

Još jedna medalja stigla je na 4x100m gdje su naše kadetkinje postale viceprvakinjama Hrvatske s istrčanih 52.54! Trčale su Iva Žugaj, Jelena Brkić, Iva Šakić i Nika Rakić.

Štefanac pobjednica u dramatičnom raspletu

Prava mini-drama odvijala se na vortexu kod mlađih kadetkinja (80g). Naša Laura Štefanac bila je vodeća većinu natjecanja da bi u zadnjoj seriji njezina konkurentica bacila više od nje, rezultat je bio 46.16. Nije se dugo trebalo čekati na odgovor, a on je bio pravi, pobjednički; Laura je bacila 46.55 i tako zasluženo osvojila naslov mlađekadetske prvakinje Hrvatske!

Karla Anić nastupala je u dvije discipline - 60m i dalj. Na 60m sveukupno je bila 18. s 8.73 dok je na dalju s preskočenih 4.22 zauzela 26.mjesto. Hrabra utrka na 400m Josipe Livaković, osvojila je 2.mjesto u svojoj skupini (1:09,64) dok je sveukupno bila trinaestoplasirana.

Zlatni hodač Anđelić i zlatna štafeta, srebrni Jednačak i brončani Josipović

Jednako strogi kriterij na kadetskom hodanju imao je Matej Anđelić, ali naš Matej ih je zadovoljio i k tome još pobjedio te postao kadetskim prvakom hrvatske u hodanju na 3km! Njegov današnje vrijeme je 18:30,22.

Malo je nedostajalo Mateu Kovačiću na 300m, za 10 stotinki mu je izmakla brončana medalja, ovako je završio na 4.mjestu s 38.60. Još ranije nastupili su Filip Grčić i David Lavrenčak. Sveukupno je Filip zauzeo 9., a David 10.mjesto.

Brončana medalja pripala je Juri Josipoviću na 1000m, njegov današnji istrčani rezultat iznosi 2:39,62! Anton Strmečki-Stakor u cilj je ušao s 2:42,78, u njegovoj skupini rezultat vrijedan 4.mjesta, a sveukupno 5.mjesta!

Bruno Jednačak danas je nastupao na 100m pr. i na skoku u vis. U polufinalu su se lakoćom on i Karlo Jednačak plasirali u finale da bi u velikoj borbi u finalu  na kraju Bruno postao viceprvakom Hrvatske (14.93), a Karlu je malo nedostajalo, osvojio je 4.mjesto s 16.22! Jednako toliko nedostajalo je i Bruni na visu gdje je osvojio 4.mjesto s preskočenih 166cm. Malo je nedostajalo kod prvog pokušaja na 169...

Na visu je nastupio i Arijan Islami, skočio 155cm i podijelio 6.mjesto dok je na kugli zauzeo 14.mjesto bacivši 11.04. Bolje plasmane su ostvarili Fran Hojsak (12.24 - 9.mjesto) i Igor Trifunović (12.64 - 8.mjesto)! Još bolji je Igor bio na koplju, danas je najdalje bacio 36.94 i osvojio 6.mjesto!

I na kraju su kadeti na 4x100m u sastavu Karlo Jednačak, Filip Grčić, Bruno Jednačak i Mateo Kovačić istrčali 47.12! Bila je to jedna lijepa utrka u kojoj je svaki član vrlo dobro otrčao svoju dionicu i kad tome zbrojite vrlo dobro izmjenjene štafete, suma je zlatna medalja i titula kadetskih prvaka!

Sindičićevih 150cm za broncu + Galerija

Kod mlađih kadeta, borbeni Julijan Kralj je na 400m trčao 1:03,32 i osvojio 4.mjesto u svojoj grupi, a sveukupno je bio šestoplasirani.

Ivan Sindičić je na visu skočio 150cm i tako se posve zasluženo "okitio" brončanim odličjem! Bio je to jedan vrlo miran, staložen i zreli nastup. Na vortexu (130g) Luka Bulaja je zauzeo 7.mjesto s 49.89 dok je Karlo Rakić danas najdalje bacio 45.04 i završio natjecanje na 11.mjestu.

Kao i uvijek, potrudili smo se napraviti što više slika kako bi smo vam dočarali barem djelić današnjih događanja. Jesmo li to uspjeli, ostavljamo vama na procjenu, posjetite naš današnji Picasa web album OVDJE. Treba li napominjati kako vam je i na raspolaganju za slike i naša Facebook stranica?

Čestitamo našim mlađim kadetima i kadetkinjama te kadetima i kadetkinjama, nadamo se još uspješnijem 2.danu!