Agramerke druge, Agrameri treći/četvrti!

Agramerke su za Kup Hrvatske osvojile 243,5 bodova a za Ekipno PH osvojeno je 15269 bodova! Agrameri su sa 13613 bodova treći u ekipnom poretku dok su osvojili 4.mjesto na Kupu Hrvatske (124 bodova!) Čestitamo!

Agrameri i Agramerke na okupu...

Kup Hrvatske i Ekipno PH natjecanja su koja uvijek mogu biti zanimljiva jer atletičari znaju nastupati u disciplinama koje im nisu svojstvene. Tako nekako je i počelo, Ivan Pavunc skakao je motku. Uspio je skočiti za njega sjajnih 260cm i osvojiti novih 298cm! No to nije bilo sve od Ivana, na 200m osvojio je 736 bodova istrčavši 23.61!

Ivor Šipuš ovaj puta trčao je dvostruko dužu disciplinu od svoje glavne - 800m. Sveukupno je bio 9. sa 2:04,77 (4 boda za kup, 658 za ekipno)! Također, nastupio je i na koplju, njegov najdalji hitac bio je 36.56!

Ivor Šipuš nastupao je na 800m

Goran Grdenić i Bruno Erent ponovili su svoje jučerašnje plasmane(Goran 2., Bruno 3.)! Goran je trčao na 3000m i njegov rezultat iznosi 8:55,88(11 bodova za kup, 753 za ekipno) ! Istu dionicu, samo sa zaprekama trčao je Bruno Erent i njegovo vrijeme je 10:13,24 (10 bodova za kup, 716 za ekipno). Uz Brunu su trčali Juraj Kralj koji je osvojenim 8.mjestom (11.07,45) za kup donio 5 bodova dok je Jan Jurak trčao 12:10,72.

Bruno Erent u akciji...

Milan Kotur nastavlja pobjeđivati na preponama! Ovaj puta je na 110m pr. trčao 15.27 te osvojio 12 bodova za kup i 853 za ekipno! Na koplju je Milan bacio 50.66 i pridodao novih 5 bodova za kup i 652 za ekipno!

Milan Kotur...

Matija Jakopović i drugi dan je bio u ulozi natjecatelja-trenera! Disk je bacio 41.04 i osvojio 8.mjesto (5 bodova za kup, 693 za ekipno)!

Štafeta 4x400m u sastavu Ivan Pavunc, Ivor Šipuš, Goran Grdenić i Milan Kotur pobjedila je u svojoj skupini, a sveukupno zauzela 2.mjesto! Dečki su istrčali 3:25,34 i za kup osvojili 9 bodova a za ekipno 813 bodova!

Kod Agramerki, na 200m trčala je Romana Tea Kirinić. Osvojila je 5.mjesto (25.17!) u sveukupnom poretku te za kup osvojila 8 bodova i za ekipno 992 bodova!

Romana Tea Kirinić sa trofejom

Na 1500m, Antonija Žalac već nas je navikla na lagane i uvjerljive pobjede, tako je bilo i ovaj puta - vrijeme pobjednice je 4:42,10 (12 bodova za kup, 891 za ekipno)! Ana Turk je bila trećeplasirana sa 4:52,67 (10 bodova za kup)!

Na 5000m imali smo čak 3 atletičarke - Matea Matošević, Marina Milković i Ljiljana Ćulibrk. Najuspješnija je bila Matea pobjedivši rezultatom 17:14,06 (12 bodova za kup)! Marina Milković u cilj je ušla kao 4. s 19:48,57 (9 bodova za kup) , a poziciju niže zauzela je Ljiljana Ćulibrk s 20:47,69 (8 bodova za kup)!

{pullquote}3000m ZAPREKE i 5000m

Navedene discipline iz misterioznih razloga nisu se bodovale za ekipno PH. Po kojem kriteriju i zašto?{/pullquote}

Marija Gredelj je na 100m pr. osvojila 4.mjesto s 14.86 (9 bodova za kup, 931 za ekipno). Na dalju je opravdala ulogu favorita i pobjedila! Njezin najbolji skok je 5.93 (12 bodova za kup, 972 za ekipno)!

Helena Gilja je na visu skočila 174cm i drugim mjestom osvojila 11 bodova za kup i 862 za ekipno!

Na kugli ponovno je svoj osobni popravljala Valentina Mužarić! Bacila je čak 13.66 i osvojila 2.mjesto (11 bodova za kup, 781 za ekipno)! Ivana Baršić zauzela je 4.mjesto s 11.79 i osvojila 9 bodova za kup! I naš treća natjecateljica, Petra Gamilec osvojila je bod za kup bacivši 9.86 (12.mjesto)!

Petra Gamilec, Ivana Baršić i Valentina Mužarić

Na kladivu je Ivana Baršić sa 37.49 osvojila 7.mjesto (6 bodova za kup, 550 za ekipno)! Dvanaesto mjesto zauzela je Valentina Mužarić bacivši 24.77 (1 bod za kup!).

Na štafeti 4x400m imali smo čak 2 sastava! I. sastav (Marija Gredelj, Antonija Žalac, Matea Matošević i Romana Tea Kirinić) istrčao je 3:53,99 i osvojio 2.mjesto (11 bodova za kup, 945 bodova za ekipno)! II. sastav (Helena Gilja, Ljiljana Ćulibrk, Iva Čutura i Marina Milković) sveukupno je završio sedmoplasiran (4:26,27 - 6 bodova za kup)!

Trofeji na pravom mjestu...

Eto, završena su ova natjecanja koja su se po prvi put spojena da se održe u jednom vikendu. Još jednom ćemo pohvaliti naše Agramere koji su unatoč nekim izostancima i ozljedama ponovili prošlogodišnje ekipno 3.mjesto! Kad već povlačimo usporedbe, prošle godine bili su 6. na Kupu Hrvatske, ove godine su bili 4.! Iduće godine...

Jednake riječi hvale zaslužuju i Agramerke! Za razliku od prošle godine, napredovale su u ekipnom PH za 1 mjesto! Osim toga, ponovno je postignuto puno dobrih rezultata. Napredak je više nego očit! Čestitamo atletičarima i trenerima na ovom sjajnom uspjehu!