Agrameri drugi, Agramerke četvrte!

Ponovno se u Čakovcu održalo finale Kupa Hrvatske, ovoga puta za kadete-kinje i uz nepogodnije uvjete. Agrameri su osvojili 142 boda, a Agramerke 101,5 bod! Sveukupno smo 2. s 243,5 bodova!

Na 100m Lucija Kosaber osvojila je 5.mjesto istrčavši 13.43 (8 bodova)! Nedugo zatim, uslijedilo je 300m i još bolji plasman! Bila je drugoplasirana rezultatom 41.78! Vrlo, vrlo blizu bila je Anamarija Petreš s istrčanih 41.86; kroz cilj je prošla kao 3.! Jeleni Brkić pripalo je 10.mjesto (45.58) i 12.mjesto zauzela je Antonija Lenić (46.31)! Sveukupno su osvojile 25 bodova!

Ana Fortuna je na 2000m osvojila 4.mjesto istrčanim vremenom 7:07,47 (9 bodova)!

Sara Luzar-Smajić nastupala je na dalju i 100m prepone (uz štafetu). Šestoplasirana je bila na 100m pr. istrčavši 16.88 (7 bodova) dok je na dalju zauzela poziciju više skočivši 4.99 (8 bodova)! Na dalju je još i nastupila Karla Pejić - 4.63 i 7.mjesto (6 bodova)! Karla je i na visu nastupila; osvojila je 10.mjesto s preskočenih 135cm! Nešto bolji plasman ostvarila je Tea Putrić, skočila je 140cm, rezultat vrijedan 8.mjesta i 4,5 boda!

{pullquote}FASCINANTAN NAPREDAK

Prošle godine kod kadetkinja smo bili 19. s 13 osvojenih bodova dok smo kod kadeta zauzeli 17.mjesto s 11 bodova.

Sveukupno smo natjecanje završili na 20.mjestu s 24 osvojena boda.

Strašan je to napredak kad uzmete u obzir da se radi o razmaku od godinu dana! Očito je da naši treneri rade sjajan posao i zaslužuju sve pohvale! Što li će tek biti iduće godine...{/pullquote}

Na 300m prepone Tia Borković zauzela je 8.mjesto s istrčanim vremenom 54.48 (5 bodova)! Nastupila je još i na koplju, bacila 19.11 i osvojila 9.mjesto (4 boda). Još 6 bodova osvojila je Laura Štefanec bacivši 21.95 (7.mjesto)!

Štafeta 4x100 Agrama I u sastavu Antonija Lenić, Sara Luzar-Smajić, Anamarija Petreš i Lucija Kosaber osvojila je 2.mjesto, rezultat je 52.34! Sedmoplasirana je bila štafeta Agrama II (Karla Pejić, Jelena Brkić, Nika Rakić i Tea Putrić) s istrčanih 54.17! Naše dvije štafete osvojile su 17 bodova!

Kod kadeta, Slavko Đurđek trčao je 11.98 i pobjedio na 100m! Tin Furčić je osvojio 8.mjesto s 12.69!

Na 300m još jedan nastup ostvario je Slavko Đurđek uz Leona Glumpaka i Mateja Anđelića. Slavko je bio četvrtoplasirani istrčavši 38.67! Samo 2 stotinke sporiji je bio Leon i osvojio 5.mjesto dok je Matej zauzeo 11.mjesto istrčavši 41.92! Slavko, Leon i Matej su osvojili 19 bodova! Matej je još nastupao i na skoku u vis! Skočio je 155cm, rezultat vrijedan 10.mjesta i 3 boda!

Filip Jurčić je na 1000m u cilj ušao kao četvrtoplasirani vremenom 2:49,88! Rezultat vrijedan 9 bodova!

Na 3000m osvojili smo čak 31 bod! Za prvo mjesto pobrinuo se Jure Josipović, trčao je 9:01,44! Trećeplasirani i četvrtoplasirani bili su Ivan Bilonić (9:44,80) i Anton Strmečki Stakor (9:48,59). David Grgić zauzeo je 9.mjesto s istrčanih 10:23,64!

Bruno Jedanačak trčao je 100m prepone i skakao u dalj. Treći je bio na 100m pr. istrčavši 15.73! Poziciju niže osvojio je na dalju, ponovno na razini - 5.97! Sveukupno je osvojio 19 bodova! Na 300m pr. trčao je Karlo Jednačak. Osvojio je 7.mjesto (48.10) i 6 bodova!

Demir Kolarević i Igor Trifunović nastupali su na koplju i kugli! Demir je osvojio 4.mjesto na kugli (13.97!) i 7.mjesto na koplju (32.55)! Igor je kuglu bacio 10.28 i zauzeo 10.mjesto; bolji je plasman ostvario na koplju - 8.mjesto i 32.14. Sveukupno su osvojili 23 boda!

Novi visok plasman stigao je na 4x100m. Štafeta u sastavu Leon Glumpak, Bruno Jednačak, Tin Furčić i Slavko Đurđek osvojila je 2.mjesto! Njihovo vrijeme iznosi 47.53!

Čestitke atletičarima na sjajnim nastupima pred kraj kadetske sezone! Na susretima kadetskih reprezentacija neki od naših atletičara s pravom mogu očekivati nastupi! Bravo!