5. kolo HALS-a mlađe kategorije: Četvrta ekipna pobjeda limača

Pobjednička 4x60 štafeta kao potvrda ekipnog uspjeha Foto: AK Agram Pobjednička 4x60 štafeta kao potvrda ekipnog uspjeha

U Zagrebu se po prohladnom vremenu održalo 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever predviđeno za limače i limačice te mlađe kadete i mlađe kadetkinje gdje su se ponajviše ekipno istaknuli naši limači s četvrtom ovogodišnjom ekipnom pobjedom.

Limači i limačice

No daleko od toga da nije bilo rezultata kod limačica. Na 60m najbrža od naših bila je sedmoplasirana Korina Sajko (9.57), a nastupale su još Ana Kardum (20. mjesto - 9.85), Nika Matak (35. mjesto - 10.26), Anja Tvrtković (62. mjesto - 10.87) koja bi zasigurno bila još brža da nije bilo konfuzne situacije na startu.

Ana je još bolja bila na skoku u dalj (zona) gdje je stigla do 3. mjesta! Trebalo je za tako visok plasman skočiti preko 4 metra, a Ana je to uspjela s 4.08. Blizu je i Anja kao osmoplasirana (3.85), zatim slijede Korina (13. mjesto - 3.61) i Nika na 37. mjestu (3.21).

Lovro Fulgosi bio je najbrži limač 5. kola na 60m istrčavši 8.88! Nakon njega 5. mjesto pripalo je Mateu Jurišiću, zaslužio je to s vremenom 9.24. Trčao je još i Jan Dragojević, njegovih 9.90 vrijedilo je 21. mjesta.

Svoj odličan dan Lovro je upotpunio skočivši u dalj (zona) 4.42 čime je zauzeo 4. mjesto. Nakon njega su se na 12. i 13. mjestu poredali Jan i Mateo s 3.88 odnosno 3.80.

Na 600m od prvog do zadnjeg metra vodstvo je imao Ivan Vukančić što mu je (logično) na kraju donijelo i uvjerljivu pobjedu! U cilj je ušao s 1:51,62.

Novu i zadnju današnju pobjedu vidjeli smo na 4x60m. Jan, Lovro, Mateo i Marko Orešković ostvarili su uvjerljivu i premoćnu pobjedu istrčavši 35.10 i ostavivši ostatak konkurentskih štafeta daleko iza sebe.

Mlađi kadeti i mlađe kadetkinje

Jana Harpin nastavila je s nizom dobrih nastupa u ovoj sezoni, na 60m je sveukupno osvojila 4. mjesto s 8.61, a s njom su kroz par različitih skupina trčale Hana Ostojić (8. mjesto - 8.87), Klara Blažević (11. mjesto - 8.97), Korina Brečić (22. mjesto - 9.47), Marta Ivkić (23. mjesto - 9.47), Patricia Jukić (29. mjesto - 9.84) i Emma Galogaža (36. mjesto - 11.00).

Na 400m imali smo jednu, ali vrijednu predstavnicu u liku Lare Kovač koja je ciljem prošla u vremenu 1:18,30 i tako bila 18. U posebnoj mlađekadetskoj disciplini 80m prepone Marta Bošnjak je zauzela 4. poziciju s 15.29.

Upravo ona bila je najbolja od naših na dalju (zona) gdje je zauzela 6. mjesto skočivši 4.62. Blizu je bila Jana sa skokom od 4.56 i osvojenim 8. mjestom, zatim slijedi Klara na 12. mjestu (4.31), Marta (21. mjesto - 4.05), Korina (28. mjesto - 3.74) i Patricia (29. mjesto - 3.72).

U bacanju kugle očekivano je sigurno i uvjerljivo pobijedila Marija Balenović (13.70), a dobar nastup je i iza Josipe Jambrek s bačenih 11.06 čime je osvojila 3. mjesto.

Štafeta 4x100m (Ivkić, Ostojić, Bošnjak i Harapin) zajedno je istrčala 56.09 i zauzela 4. mjesto.

Na 60m nastupali su Mihael Fitz i Ivan Šćulac. Potonji je sveukupno bio 13. s 9.16 dok je petoplasirani Mihael istrčao 8.43. Jedan krug na atletskoj stazi tj. 400m trčali su Jurica Mučoli, Antonio Frančić, Mihael, Luka Dubajić, Luka Grubišić i Krešimir Hartl.

Upravo ovim redoslijedom su bili brzi, Jurica je istrčao 1:00,61 (5. mjesto), Antonio 1:00,89 (6. mjesto), Mihael 1:06,82 (10. mjesto), Dubajić 1:07,36 (11. mjesto), Grubišić 1:09,49 (14. mjesto) i Krešimir kao 16. (1:10,81).

Luka Dubajić još bolji bio je u bacanju vortexa kao petoplasirani s najdalje izmjerenim hicem od 51.03. Bruno Koščica skakao je u vis, a danas je najviše preskočio 140cm uz dobre pokušaje na 145cm. Time je osvojio 4. mjesto.

Mihael, dva Luke i Antonio trčali su 4x100m štafetu i s 54.04 plasirali se na 2. mjesto.

Ekipno ovo natjecanje ne pratimo previše i ne dajemo na velikoj važnosti, ali ne možemo propustiti još jednom pohvaliti naše limače na 4. pobjedi u 5 kola (podsjećamo kako u jednom nismo ni nastupili). Bravo!

Čestitamo svim Agramerima i Agramerkama na osvojenim mjestima i postignutim rezultatima!

• Natjecanje: Hrvatska atletska liga sjever - 5.kolo, mlađe kategorije
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 4.10.2014.