23. Zagrebački maraton: Uspješan debi Grdenića, Matošević trećeplasirana u polumaratonu

Nikad ovoliko ljudi na ZG maratonu Foto: AK Agram Nikad ovoliko ljudi na ZG maratonu

Rekordi su pratili ovo uspješno izdanje Zagrebačkog maratona, nastupilo je nikad više trkača, preko njih 12 000, a pritom su postignuti rekordi u muškom maratonu i polumaratonu.

Najbolji hrvatski maratonac bio je Goran Grdenić kojem je ovo ujedno bio i prvi nastup u ovoj cijenjenoj i ekstremno teškoj disciplini. Snašao se izvrsno i zagrebačku maratonsku stazu završio kao sveukupno devetoplasirani trkač (najbolji plasirani u domaćoj konkurenciji), s rezultatom sezone - 2:35:18! Sjajna utrka za njega i za vjerovati je kako mu ovo nije bio prvi i posljednji nastup u ovoj disciplini.

Polumaratonsku stazu Matea Matošević istrčala je za 1:20:32 što je sveukupno bilo vrijeme vrijedno 7. pozicije, a u hrvatskoj konkurenciji je bila treća najbrža polumaratonka.

Najbrža od naših na utrci građana (5km) u ženskoj bila je Katarina Vukančić kao sveukupno petoplasirana, a u cilj je ušla s vremenom 18:02. Zlatko Kožuhar bio je najbolji naš pojedinac u muškoj konkurenciji, istrčanih 15:25 vrijedilo je sveukupno 10. mjesta.

Mogli bismo nabrajati niz trkača, ali problematičan nam je ovaj prikaz rezultata u kojem ne piše ime kluba i samim time vjerojatno bi nekoga propustili stoga smo se ovaj puta odlučili istaknuti one s najboljim pozicijama, a sveukupne rezultate možete pogledati u linku ispod članka.

Čestitamo svima na uspješno završenim utrkama!

• Natjecanje: 23. Zagrebački maraton
  • Mjesto: Zagreb