Statistika

Nema kraja ekspanzije našeg YouTube kanala, deset najgledanijih videa u 2016. godini

YouTube Agram kanal raste Foto: YouTube YouTube Agram kanal raste

Nakon sjajne 2014., još sjajnije 2015., u 2016. godini otišli smo korak, ako ne i dva dalje te se postignuti brojevi za sjećanje našeg YouTube kanala!

Napomena svake godine je kako ovih deset najgledanijih videozapisa nemaju jednake uvjete - neki su objavljeni ranije, neke kasnije.

Za uvećani prikaz koristite desni klik miša ili duže zadržite sliku/e na svom tabletu/smartphoneu za dodatno uvećanje.

Osnovno

U 2014. je preneseno 467 videozapisa, u 2015. smo prenijeli čak njih 572, a razinu smo zadržali i u 2016. s 569 videozapisa.

No zato su iduće brojke dvostruko, a negdje i trostruko bolje. Naspram 2015. godine kada ste gledali naše videozapise 194.269 puta, sada je broj prikaz narastao na 546.099! Porast za nevjerojatnih 180,76%.

Uvijek je zanimljivo što se tiče procijenjenog broja odgledanih minuta (videozapisa). Vremenski u 2015. godini je to iznosilo 305 566 minuta, a sada je to 719 200 minuta! Porast za ponovno nevjerojatnih 134,90%.  Zgodna je konverzija minuta u dan, skoro pa je to 500 dana gledanja što je također apsolutni rekord i lijepo je kada premašite broj od 1 godine (365 ili 366).

U omjeru sviđanja/nesviđanja videa pobjedu uvjerljivo odnosi opcija „Sviđa mi se" s 1345 klikova naspram 55 klikova kod „Ne sviđa mi se". Broj pretplatnika i dalje raste, priključilo nam se 228 pretplatnika i sada smo na 567. Preporučujemo svima pretplatu ili tzv. 'subscribe' jer su materijali uvijek dostupni prvo na kanali pa ih dijelimo ostalim putevima kao što je internetska stranica ili socijalne mreže.

Datum najvećeg broja gledanja naših videozapisa je 19. kolovoza kada je brojač stao na nezaboravnih 209.216 pregleda.

Svaka godina nosi svoje trenutke i videozapise i jasno da nam se u 2017. godini možda neće neke stvari 'poklopiti' kao u 2016. godini, ali teško je ne biti oduševljen ovakvim rastom za jednu godinu te istaknuti kad već možemo.

Države

Hrvatska je očekivano uvjerljiva po broju posjetitelja, preko 500 tisuća vrijeme gledanja (u minutama), ali e uvijek zanimljivo pogledati situaciju kod ostalih zemalja.

Demografija

Podaci za ovo područje su nam ponovno dostupni u jednom svojevrsnom drugačijem prikazu s obzirom na upitnu vjerodostojnost. Ipak prilikom registracije Google računa niste dužni navesti točne podatke. Zato ovaj dio statistike treba uzeti s najvećom rezervom, ali prihvatiti kao svojevrstan uzorak.

Deset najgledanijih videa u 2016. godini

0. Koplje [Ž], FINALE - Olimpijske igre 2016

Nažalost, ovaj video slijedom loših okolnosti nije opstao na YouTubeu radi medijske blokade ovog natjecanja. Ipak, sjećat ćemo se nevjerojatnih 170.943 tisuća prikaza, apsolutnog rekorda, a da je video opstao, uvjereni smo kako bi brojka otišla i jednu znamenku više.

1. Koplje [Ž], FINALE - Europsko prvenstvo za seniore i seniorke 2016

Sara Kolak apsolutni je hit svih video kanala, a kako ne bi bila i onog najpopularnijeg. Rekordnih 66.524 tisuća i službeno se pamti i to ne samo da je godišnji broj 1 video našeg kanala po pregledima, već i od samog postojanja. Očekivano, video je doživio svoju popularnost onog časa kada je osvojeno zlatno olimpijsko odličje.

2. Koplje [Ž], KVALIFIKACIJE - Olimpijske igre

Ako ništa, barem kvalifikacijski video je opstao i nastup koji je prethodio povijesnom uspjehu putem našeg videa se pregledao 39.598 puta.

3. Disk [Ž] - Olimpijske igre

Srećom pa je ovaj video 99% 'organski' odnosno snimke iz njega su snimane na licu mjesta i nije bilo prostora za blokiranje snimke. Broj prikaza je 18.269 i time se zaključuje krug od ova 3 (4) videozapisa koji su apsolutni rekorderi od postojanja kanala, ne samo za ovu godinu.

4. 60m prepone [Ž], FINALE - Svjetsko prvenstvo u dvorani 2016

Veliko finale Andreje Ivančević popraćeno je 4.859 puta od čega se opasno natječu Hrvatska (1.544) i Sjedinjene Američke Države (1.041), ostale su zemlje ispod 5%.

5. MASS High Jump Gala 2016

Početak sezone donio je povratak skakačkog dvoranskog mitinga koji se gledao sveukupno 3.601 puta, a regije gledanja su stvarno zanimljive, sve vam govori da 16% pregleda dolazi iz Sjedinjenih Američkih Država i tek nakon njih ide 13% Hrvatske i niz ostalih zemalja ispod 10%. Slično kao u videu iznad.

6. Kugla [M], FINALE - Svjetsko prvenstvo u dvorani 2016

Prava šteta bi bila da bronca Filipa Mihaljevića nije imala svoju publiku, a glavninu trokuta čine BiH - Hrvatska - SAD, a sve skupa je ubilježeno 3.311 pregleda.

7. (Leteći) Atletski klub Agram - Najbolji klub u 2015. godini

Trudimo se uvijek svaki uspjeh popratiti simboličnim video spotom, ovaj zasigurno ima svoju posebnost s obzirom na kadrove i perspektivu. Blizu je 2000 pregleda, točnije 1987. Glazbeni zapis je pomalo u koliziji s nekim uređajima pa se ovaj video i nije mogao pogledati na npr. svakom mobilnom uređaju. Sigurno bi bilo još i više pregleda...

8. Disk [Ž], FINALE - Europsko prvenstvo za seniore i seniorke 2016

Europskog zlata se narod manje sjeća naspram onog s Olimpijskih igara, ali ta dva zlata čine njenu sezonu, a i atletsku biografiju samo dodatno impresivnijom i vrijednom svakog respekta. Broj prikaza 1474.

9. Nikola Vlašić: "Blanka uvijek daje maksimum u Splitu"

Nismo ni sumnjali da će se nogomet pratiti i u atletskim krugovima pa i natjecanju, mladi nogometni talent je 'skupio' 1463 pregleda.

10. Dobro jutro Hrvatska, 12.1.2016 - Matea Matošević i Marija Vrajić

Ove godine svi videozapisi u TOP10 broje nam preko barem 1000 pregleda, ovaj je za 2016. godinu stao na 1258 prikaza.