Deset najgledanijih videa u 2013. godini

Što se najviše gledalo na našem YouTube kanalu u 2013. godini?

Za uvećani prikaz kliknite desnim klikom na sliku i odaberite opciju "Otvorite sliku".

Osnovno

U protekloj godini smo za vas prenijeli zaista puno videozapisa, čak 410 njih!

1-Osnovno

Sveukupno ste gledali naše videozapise 79.621 puta. U usporedbi s 2012. godinom, velik je to porast, radi se o skoro 52.000 pregleda više! Nema sumnje kako naš kanal iz godine u godinu napreduje munjevitom brzinom po pitanju popularnosti.

Interesantno zvuči sljedeći podatak koji je vezan uz procijenjeni broj odgledanih minuta (videozapisa). Vremenski to iznosi 8.401.620 sekundi odnosno 140.027 minuta. U satima je broj 2.334 i stat ćemo s 'konvertiranjem' jedinica tako da napišemo da su se videozapisi tijekom godini gledali 97 dana i 5 sati!

U omjeru sviđanja/nesviđanja videa pobjedu uvjerljivo odnosi opcija „Sviđa mi se" s 325 klikova naspram 15 klikova kod „Ne sviđa mi se". Uz to se strahovito povećao broj pretplatnika, postojećih 26 pridružilo se još 67 pretplatnika i sveukupno ih brojimo 96. Ovo je napredak s kojim smo posebno zadovoljni, trudit ćemo se i u budućnosti privući pažnju još više korisnika YouTube usluga i imati što više pretplatnika.

Datum kada su se najviše gledali naši videozapisi je 25. lipnja (2.156).

Države

Hrvatska je (naravno) uvjerljivo vodeća po broju posjetitelja, brojač je 'stao' na 60.298 pregleda, zato je uvijek zanimljivo pogledati situaciju kod ostalih zemalja.

2-Drzave

Demografija

I ovaj puta su nam dostupni demografski podaci, ali pritom ćemo ponovno napomenuti kako je njihova vjerodostojnost upitna s obzirom na to kako prilikom registracije svog računa niste dužni navesti točne podatke, u ovom slučaju dob i spol.

3-Demografija

Deset najgledanijih videa u 2013. godini

Najgledaniji video za ovu godinu je spomenuta utrka u naslovu koju smo pratili i objavili prvenstveno radi našeg Matea Kovačića koji je prvi puta nastupio na ovom mitingu i natjecao se s vrhunskim atletičarima. Video sveukupno broji 2.881 prikaza, od čega je 930 njih iz Hrvatske, a najviše ga je gledalo ljudi iz Sjedinjenih Američkih Država (1.490), pretpostavljamo radi njihove uzdanice u liku Duanea Solomona.

Samo šest pregleda manje (2.875) broji video sa Svjetskog prvenstva gdje je Sandra Perković još jednom sjajnom izvedbom stigla do zlatne medalje i naslova svjetske prvakinje. Najviše ga je pregledalo ljudi iz Hrvatske (1.291). Video je inače objavljen u sklopu naše (klupske) čestitke.

Osim što je članak iste tematike bio u deset najčitanijih (na 8. mjestu), ovaj video se nalazi u samom vrhu. Naš ne-prvoaprilski isječak je pregledan čak 1437 puta, a kako bi ste shvatili o čemu se radi, preporučujemo da posjetite ovaj članak.

Tko kaže da sportsko hodanje nema svoju publiku? Video je u manje od pola godine 'prikupio' 1.101 pregled s naglaskom na Hrvatsku (503), ali gledao se video diljem svijeta (Kolumbija, Meksiko, Rusija, Portugal...). Ipak je ovo na kraju svega prvi povijesni nastup hrvatske hodačice na jednom velikom međunarodnom natjecanju.

Malo je nedostajalo juniorskom viceprvaku Europe Filipu Mihaljeviću do zlatne medalje, a u ovom slučaju mu je malo nedostajalo do brojke 1000, video je kroz 2013. godinu pregledan 994 puta. Zanimljivo, najviše ga se gledalo u Bosni i Hercegovini (594) nakon čega slijedi Hrvatska (245).

Najduži video do sada s Ekipnog prvenstva Hrvatske u krosu nije izazvao kontra-efekt po pitanju zanimanja, 748 puta se gledalo kako je naš klub uvjerljivo pobijedio i stigao do pobjede uz postavljanja nekih (u budućnosti teško dostižnih) rekorda.

Sigurno kako je pomalo neočekivano vidjeti ovaj video u TOP10, ali isto tako bila je to zaista odlična utrka Josipa Šakića, mladog trkača iz Splita koji će kasnije nastupati i u hrvatskoj štafeti 4x400m na Europskom juniorskom prvenstvu. Broj prikaza je 705.

Drago nam je vidjeti ove isječke stopljene u jedan video kako su pronašli svoju publiku (686 pregleda), svjetski mlađejuniorski prvak Matija Gregurić definitivno je to zaslužio.

Prvi veliki međunarodni nastup našeg Matea Kovačića popraćen je 681 puta s naglaskom na 584 pregleda iz Hrvatske, a odmah iduća zemlja s najviše pregleda koja slijedi je Njemačka.

Što se dogodi kada izgubite jednu okladu? Upravo ovaj u najmanju ruku neobičan video s Lukom Kušinom koji se upustio u jednako neobičan pothvat. Snimka se gledala preko 500 puta (preciznije 510), a zanimljivo je za spomenuti kako je ovo jedini video u našoj povijesti koji ima više 'nesviđanja' (6) nego 'sviđanja' (5). Bit će da ima onih koji nisu mogli suspregnuti svoju ljubomoru.

Vrijedi napomenuti kako je ovih deset najgledanijih videozapisa pomalo i nepošteno raspoređivati jer nemaju svi jednake uvjete - neki su objavljeni ranije, neke kasnije. No to je sve samo statistika i brojke koje su tu da posluže isključivo kao zanimljiva i trivijalna stvar.

Osim toga, svi brojevi spomenutih pregleda ili prikaza videa odnose se na razdoblje 1.1.2013. do 31.12.2013.