Atletičar mjeseca

Atletičar mjeseca

Atletičar mjeseca Foto: AK Agram Atletičar mjeseca

2017

SIJEČANJ

  • Filip Svalina (prva dvoranska seniorska zlatna medalja na 1500m)
  • Marta Bošnjak (prva pojedinačna zlatna medalja u karijeri na skoku u vis)

VELJAČA

  • Sven Cepuš - Marino Bloudek - Hrvoje Čukman (zlatna štafeta na 1. Balkanskom dvoranskom juniorskom prvenstvu, prvi povijesni nastup hrvatske juniorske dvoranske štafete)
  • Filip Mrčić (ispunjena norma za Europsko juniorsko prvenstvo na visu, juniorski dvoranski prvak Hrvatske, seniorski dvoranski doprvak Hrvatske)
  • Arijan Islami (ispunjena norma za Europsko mlađeseniorsko prvenstvo u bacanju diska, seniorski zimski prvak Hrvatske)
  • Bruno Penezić (juniorski i seniorski dvoranski prvak Hrvatske, postao trenutačno najuspješnijim muškarcem iz našeg kluba po pojedinačno osvojenim medaljama)

OŽUJAK

  • Ana Šimić (finale Europskog dvoranskog prvenstva i osvojeno 7. mjesto, ujedno i prvo dvoransko finale velikog međunarodnog natjecanja)

TRAVANJ

  • Marino Bloudek (ispunjena norma za Europsko juniorsko prvenstvo u disciplini 800m)
  • Sven Cepuš (ispunjena norma za Europsko juniorsko prvenstvo u disciplini 800m)

SVIBANJ

  • Bruno Erent (Nastup na Europskom hodačkom Kupu na 50km)
  • Ante Zuanović (ispunjena norma za Europsko juniorsko prvenstvo na troskoku)
  • Hrvoje Čukman (dvostruka potvrde norme na 400m/400m za Europsko juniorsko prvenstvo prepone uz nove osbone rekorde)
  • Wanda Haber (ispunjena norma za Europsko juniorsko prvenstvo na 400m prepone uz juniorski naslov u višeboju)

LIPANJ

  • Roko Malenica (izniman napredak tijekom sezone s kulminacijom upravom u ovom mjesecu, juniorski prvak Hrvatske )
  • Marko Orešković (četverostruki mlađekadetski prvak Hrvatske)
  • Dora Filipović (četverostruka juniorska prvakinja Hrvatske)

SRPANJ

  • Marino Bloudek(Europski juniorski prvak na 800m)
  • Laura Štefanac (Olimpijska prvakinja gluhih u bacanju koplja)

2016

SIJEČANJ

      • Mateo Kovačić (prva seniorska pojedinačna pobjeda na 400m, u dvorani)
      • Marino Bloudek (dvoranski mlađejuniorski rekord Hrvatske na 800m, potvrđena norma za EP mlađih juniora)
      • Bruno Penezić (najviše zlatnih medalja na dvoranskim PH u 1. mjesecu - dvostruki mlađejuniorski prvak Hrvatske)

VELJAČA

      • Filip Pravdica (povratnik nakon godinu dana pauze radi ozljede s normom za Prvenstvo Mediterana do 23 godine, dvoranski mlađeseniorski i seniorski prvak Hrvatske skoka u dalj, sudionik Prvenstva Balkana u dvorani)
      • Hrvoje Čukman (dvoranski juniorski, mlađeseniorski i seniorski prvak Hrvatske na 60m prepone, sudionik Prvenstva Balkana u dvorani)
      • Marino Bloudek (dvoranski mlađejuniorski rekord Hrvatske na 1500m)
      • Sven Cepuš (dvoranski mlađejuniorski rekord Hrvatske na 400m)

OŽUJAK

      • Daniel Daly (sudionik Svjetskog prvenstva u polumaratonu, osvojeno 70. mjesto u svijetu)

TRAVANJ

      • Bruno Rožman (stariji kadet koji nastupa i postiže uspjehe u jednoj dobnoj kategoriji više, mlađejuniorskoj - osvojen naslov prvaka Hrvatske i postignut hrvatski rekord)

SVIBANJ

      • Ana Šimić (3. mjesto u Dijamantnoj ligi, rezultat sezone od 192cm na skoku u vis)
      • Marino Bloudek (postavio novi hrvatski mlađejuniorski rekord na 1000m, 22 godine ga je držao legendarni Dalibor Balgač)
      • Ivana Renić (hrvatski rekord na 10km hodanje)
      • Arijan Islami (potvrđena norma za Svjetsko juniorsko prvenstvo na disku, velik doprinos u osvajanju 6. uzastopnog juniorskog Kupa Hrvatske)
      • Hrvoje Čukman (potvrđena norma za Svjetsko juniorsko prvenstvu na 400m prepone, velik doprinos u osvajanju 6. uzastopnog juniorskog Kupa Hrvatske)
      • Bruno Penezić (potvrđene norme za Europsko mlađejuniorsko prvenstvo na 100, 200m i skok u dalj, velik doprinos u osvajanju 6. uzastopnog juniorskog Kupa Hrvatske)

LIPANJ

      • Dora Filipović (ispunjena norma za Svjetsko juniorsko prvenstvo, dvostruki juniorski naslov prvakinje Hrvatske na 100 i 200m)
      • Zlatko Kožuhar (mlađejuniorski prvak Hrvatske i dvostruki juniorski prvak Hrvatske na 3000m i 5000m, veliki povratak nakon prošlosezonskih problema s ozljedom)
      • Bruno Rožman (kadetski prvak i hrvatski rekorder na 2000m hodanje, prvi ispod 10 minuta)

SRPANJ

KOLOVOZ

      • Ana Šimić (nastup na Olimpijskim igrama u Rio De Janeiru na skoku u vis)
      • Matea Matošević (nastup na Olimpijskim igrama u Rio De Janeiru na maratonu)

RUJAN

      • Svi atletičari i atletičarke našeg kluba (s obzirom na gotovo nestvarne uspjehe na ekipnim i kup natjecanjima odlučili smo se po prvi puta u povijesti ove rubrike ne isticati nekoga posebno već u duhu spomenutih osvojenih natjecanja proglasiti sve one koji su na bilo koji način sudjelovali u ovim uspjesima)

LISTOPAD/STUDENI/PROSINAC

      • Matea Matošević (istrčana norma za nastup na predstojećem Svjetskom prvenstvu u maratonu)

2015

SIJEČANJ

      • Demir Kolarević (postignuta norma za Europsko prvenstvo do 23 godine)
      • Hrvoje Čukman (postignut hrvatski mlađejuniorski rekord na 60m prepone u dvorani)

VELJAČA

      • Dora Filipović (postignuta hrvatski mlađejuniorski rekord na 60m, nakon 14 godina)
      • Hrvoje Čukman (postignut hrvatski mlađejuniorski rekord na 400m u dvorani)

OŽUJAK

      • Demir Kolarević (dvostruki seniorski prvak Hrvatske u bacanju kugle, jedan dvoranski, drugi zimski naslov)
      • Ivana Renić (postignut hrvatski seniorski rekord na 20km hodanje)
      • Arijan Islami (postignuta norma za Europsko juniorsko prvenstvo)

TRAVANJ

      • Bruno Erent (postignut hrvatski seniorski rekord na 10000m hodanje uz naslov prvaka Hrvatske u istoj disciplini, prijašnji rekord vrijedio skoro 45 godina!)

SVIBANJ

      • Zvonimir Topić (prvi čovjek iz kluba u povijesti na 100m brži od 11 sekundi, važna uloga u osvajanju juniorskog Kupa Hrvatske i prelaska granice od 1000 bodova)
      • Bruno Erent (postignut hrvatski seniorski rekord na 5000m hodanje na stazi, nadmašio svoj prijašnji rekord)
      • Mateo Kovačić (tri pobjede na 400 metara unutar tri tjedna s novim značajnim osobnim rekordom i u 5. mjesecu vodećim vremenom Hrvatske, bitan u osvajanju juniorskog Kupa Hrvatske)

LIPANJ

      • Zvonimir Topić, Hrvoje Čukman, Bruno Penezić i Mateo Kovačić (u štafeti 4x200m nadmašili dva hrvatska rekorda, seniorski nakon 30 godina i juniorski nakon 40 godina)

SRPANJ

RUJAN

      • Mateo Kovačić (nastup na 65. Hanžekovićevom memorijalu, zlatni mlađi senior na 4x400m, osvajač velikog broja bodova na seniorskom Kupu Hrvatske i dvostruki pobjednik na Ekipnom juniorskom PH)

LISTOPAD

      • Matea Matošević (sjajan nastup na 24. Zagrebačkom maratonu, najbrža od svih hrvatica u toj utrci, sveukupno četvrtoplasirana i s rezultatom 2:44:55 značajno se približila normi za OI 2016 te ostvarila 4. hrvatski rezultat svih vremena)

STUDENI/PROSINAC

    • Matea Matošević (pobjeda na maratonu u San Sebastianu - 11. mjesec, ispunjena norma za Olimpijske igre, prva Agramerka u povijesti - 12. mjesec)
Ocijeni sadržaj
(5 glasova)
Više u ovoj kategoriji: « Miting otvorenja sezone